SORULAR VE CEVAPLARI

Önemli Açıklama: Sorular bazen ders bitiminde sahiplerinin isimleri zikredilmek suretiyle cevaplandırılacaktır.
Not: Hocamız, geçmiş dönemlerde sorulara yoğun çalışmaları nedeniyle cevap verememiştir. Soru sahiplerinin bu durumu anlayışla karşılayacaklarını ümid ediyoruz. Tüm izleyenlerimize sevgi ve saygılar sunuyoruz.
Bu bölümde sizlerden gelen sorular ve cevapları yer almaktadır. SORU SORMAK İÇİN TIKLAYINIZ
SORU:
hocam selamün aleyküm sizin bu ümraniyedeki kursunuza kayıt yaptırmak ücretlimi ücretliyse ücreti ne kadar - ahmet inal, recep5108@hotmail.com
CEVAP:
Aleyküm selam, 0216 594 60 53 - 0553 030 50 73 nolu telefonlardan Oğuzhan Beyle görüşebilirsiniz.
SORU:
Katılmak icin herhangi bir diploma gerekiyor mu? - Emine karakelle, Emir_karakelle@hotmail.com
CEVAP:
Hayır, Cumartesi günü Akademi binasına gelerek Oğuzhan Beyle görüşmeniz yeterlidir.
SORU:
selamun aleyküm hocam. Geçen sene diyanet başkanlığına bağlı kurslardan Kuran-i kerim tam tecvitli eğitimi aldım. Kuran-i kerim makamlı okuma eğitimi almak istiyorum. Geçen sene, Elmalı hamdi yazır akademisinde bu eğitimin verildiğini bizzat telefonla arayarak öğrendim. Lakin bu gün tekrar aradım bu eğitim için. Telefona çıkan bir ağbimiz makamlı okuma eğitiminin olmadığını söyledi. Adres olarak bana yakın olduğu için akademinize gelmeye karar vermiştim. Bu konuda bana tavsiye edeceğiniz başka bir kurs varmı? Yardımcı olursanız çok sevinirim hocam. Yüce Rabbim bu güzel başarı dolu hizmetlerinizden dolayı sizden razı olsun ve daimetsin inşallah. Saygı ve hürmetler. ;Allah a emanet olun. S. Çevik / Ümraniye - İst.
CEVAP:
Akademide size konuyla ilgili bilgi veren arkadaşımız doğru söylemiştir. Derslerimizde talim, tecvid ve tashihi huruf dersleri işlenmektedir. Gerek teorik gerekse pratik planda bir makam eğitimi verilmemektedir. Bu konuda asistanlarımızdan Kerim Öztürk Hocanın Üsküdardaki ders mahallinde size faydalı olacağı kanaatindeyim. Kendisi Üsküdar Yeni Camii İmam Hatibidir. Kendisine müracaat edebilirsiniz. Başarılar dilerim.
SORU:
talimli okumak için nasıl çalışmalıyım
CEVAP:
İstanbulda ikamet ediyorsanız Ümraniyede bulunan Akademimize müracaat edebilirsiniz. İletişim bilgileri sitemizin alt kısmında yer almaktadır. İstanbul dışında oturuyorsanız www.kuranakademi.com sitemizden Cumartesi günleri 09:30 da yayınlanan canlı yayınımızı takip edebilirsiniz.
KURAM - Kuran Eğitim Merkezi
Çamlık Mh. Hatboyu Cd. (Turgut Özal Bulvarı) Çobanoğlu Sk. Şehit Mustafa Efendi Camii Yanı No:11
Çakmak, Ümraniye - İstanbul      info@kuranakademi.com

Copyright © 2010-2019  Fatih Çollak Hocanın resmî sitesidir. Bütün hakları Fatih Çollak'a aittir.