SORULAR VE CEVAPLARI

Önemli Açıklama: Sorular bazen ders bitiminde sahiplerinin isimleri zikredilmek suretiyle cevaplandırılacaktır.
Not: Hocamız, geçmiş dönemlerde sorulara yoğun çalışmaları nedeniyle cevap verememiştir. Soru sahiplerinin bu durumu anlayışla karşılayacaklarını ümid ediyoruz. Tüm izleyenlerimize sevgi ve saygılar sunuyoruz.
Bu bölümde sizlerden gelen sorular ve cevapları yer almaktadır. SORU SORMAK İÇİN TIKLAYINIZ
SORU:
hocam selamün aleyküm sizin bu ümraniyedeki kursunuza kayıt yaptırmak ücretlimi ücretliyse ücreti ne kadar - ahmet inal, recep5108@hotmail.com
CEVAP:
Kayıtlarla ilgili aklınıza gelebilecek tüm soruların cevapları Yardım sayfamızda yer almaktadır oraya bakınız.
SORU:
Katılmak icin herhangi bir diploma gerekiyor mu? - Emine karakelle, Emir_karakelle@hotmail.com
CEVAP:
Hayır. Katılmak için herhangi bir diploma gerekmiyor.
SORU:
selamun aleyküm hocam. Geçen sene diyanet başkanlığına bağlı kurslardan Kuran-i kerim tam tecvitli eğitimi aldım. Kuran-i kerim makamlı okuma eğitimi almak istiyorum. Geçen sene, Elmalı hamdi yazır akademisinde bu eğitimin verildiğini bizzat telefonla arayarak öğrendim. Lakin bu gün tekrar aradım bu eğitim için. Telefona çıkan bir ağbimiz makamlı okuma eğitiminin olmadığını söyledi. Adres olarak bana yakın olduğu için akademinize gelmeye karar vermiştim. Bu konuda bana tavsiye edeceğiniz başka bir kurs varmı? Yardımcı olursanız çok sevinirim hocam. Yüce Rabbim bu güzel başarı dolu hizmetlerinizden dolayı sizden razı olsun ve daimetsin inşallah. Saygı ve hürmetler. ;Allah a emanet olun. S. Çevik / Ümraniye - İst.
CEVAP:
Akademide size konuyla ilgili bilgi veren arkadaşımız doğru söylemiştir. Derslerimizde talim, tecvid ve tashihi huruf dersleri işlenmektedir. Gerek teorik gerekse pratik planda bir makam eğitimi verilmemektedir. Bu konuda asistanlarımızdan Kerim Öztürk Hocanın Üsküdardaki ders mahallinde size faydalı olacağı kanaatindeyim. Kendisi Üsküdar Yeni Camii İmam Hatibidir. Kendisine müracaat edebilirsiniz. Başarılar dilerim.
SORU:
talimli okumak için nasıl çalışmalıyım
CEVAP:
Akademimize kayıt yaptırarak derslerimize katılabilirsiniz. Derslerimiz yılda iki dönem olarak yapılmaktadır. Kayıtlar ne zaman başlıyor, kimler başvurabiliyor, dersler ne zaman başlıyor, ders sistemi, ücret durumu vb. tüm bilgileri Yardım sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Bir yanlışlık yapmamak için kayıt dönemleri içinde Yardım sayfamızı okumadan kayıt işlemi yapmayınız.
KURAM - Kuran Eğitim Merkezi
Çamlık Mh. Hatboyu Cd. (Turgut Özal Bulvarı) Çobanoğlu Sk. Şehit Mustafa Efendi Camii Yanı No:11
Çakmak, Ümraniye - İstanbul      info@kuranakademi.com

Copyright © 2010-2021  Fatih Çollak Hocanın resmî sitesidir. Bütün hakları Fatih Çollak'a aittir.